Image is not available
Slider

Hizmetlerimiz

Slider
Image is not available

Belgelendirme

Ulusal ve Uluslar arası Standartlarda yenilikleri takip eden uzman kadromuz ürün ve sistem belgelendirme hizmetlerinde sizlere yardımcı olmaktadır.

Image is not available

Hizmet veya ürün kalitesini iyileştirme, geliştirme, ölçme, izleme ve performans değerlendirmesi için konusunda deneyimli uzmanlarımız ile gerçekleştirilen hizmetimizdir.

Image is not available

Sonuç odaklı profesyonel uygulama yöntemleri ile kalıcı çözümler sunan firmamız değişim sürecinizde de sizlerin yanınızda.

Image is not available

Uluslar arası pazarlarda rekabet avantajı sağlamak veya geliştirmek için ihracat ve ithalat süreçlerinde konusunda deneyimli uzmanlarımız ile hizmetinizdeyiz.

Image is not available

Her türlü test ve analiz Laboratuvarlarının, Muayene Kuruluşları ve Personel Akreditasyon hizmetleri verecek kuruluşların Uluslar arası kalite’ de hizmet sunmaları ve akreditasyon sürecinde eğitim ve danışmanlık ve uygulama hizmetleri sunmaktayız.

Image is not available

Yurt içi ve yurtdışında endüstriyel projeler için tasarım, danışmanlık, proje yönetimi ve mühendislik hizmetlerimiz ile sizlerin yanındayız.

Image is not available

Firmamız Kurum ve Kuruluşların ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla yönetim sistemlerinde sahip olduğu tecrübesini kullanarak entegre yazılım ürünlerimizle sizlerin yanınızdayız.

previous arrow
next arrow
Slider
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
belgelendirme
 

Ana Sayfa > Hizmetlerimiz > Sistem Danışmanlığı > ISO 16949 Otomotiv Endüstriyeli Kalite Yönetim Sistemi

ISO 16949 OTOMOTİV ENDÜSTRİYELİ KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

ISO 16949 Otomotiv Sektörü Kalite Yönetim Sistemi Standardı; otomotiv sektöründeki üretici ana kuruluşların ve bu kuruluşlara yedek parça üreten yan kuruluşların kalite sistemlerinin ortak bir anlayışın süreklilik kazanmasını amaçlar. 

ISO 16949, toplam kalite yöntemi anlayışında son derece etkin bir sistem olarak değerlendirilmesinin yanı sıra olası hata türü ve etkileri, analizi, deneysel tasarım kalite fonksiyonlarını geliştirme gibi kalite tekniklerini ve iş planlarını, sevk, fiyat, işletmecilik gibi unsurları içeren sürekli iyileştirme yaklaşımı ile otomotiv endüstrisinde en etkili uygulamadır.

NEDEN ISO 16949 ?

- Kuruluşta bir kalite sistemi kurarak, kalite bilincini yerleştirmek, 

- Mevcut yasal mevzuatlara uyum sağlamak,

- Müşteri ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak,

- Müşteri memnuniyetini attırmak,

- Sistemin aksayan yönlerini tespit ederek, düzeltme olanağını sağlamak,

- Geri çağırmaları önlemek,

- Kârın, verimliliğin ve pazar payının arttırılması,

- Bitmiş üründen kaynaklanabilecek riskleri ortadan kaldırmak,

- Sistemin etkinliğinin sürekli olarak sağlanması,

- Ulusal ve uluslararası düzeyde uygulanabilir bir yönetim sistemine sahip olmak.

Kaynak: TSE