Image is not available
Slider

Hizmetlerimiz

Slider
Image is not available

Belgelendirme

Ulusal ve Uluslar arası Standartlarda yenilikleri takip eden uzman kadromuz ürün ve sistem belgelendirme hizmetlerinde sizlere yardımcı olmaktadır.

Image is not available

Hizmet veya ürün kalitesini iyileştirme, geliştirme, ölçme, izleme ve performans değerlendirmesi için konusunda deneyimli uzmanlarımız ile gerçekleştirilen hizmetimizdir.

Image is not available

Sonuç odaklı profesyonel uygulama yöntemleri ile kalıcı çözümler sunan firmamız değişim sürecinizde de sizlerin yanınızda.

Image is not available

Uluslar arası pazarlarda rekabet avantajı sağlamak veya geliştirmek için ihracat ve ithalat süreçlerinde konusunda deneyimli uzmanlarımız ile hizmetinizdeyiz.

Image is not available

Her türlü test ve analiz Laboratuvarlarının, Muayene Kuruluşları ve Personel Akreditasyon hizmetleri verecek kuruluşların Uluslar arası kalite’ de hizmet sunmaları ve akreditasyon sürecinde eğitim ve danışmanlık ve uygulama hizmetleri sunmaktayız.

Image is not available

Yurt içi ve yurtdışında endüstriyel projeler için tasarım, danışmanlık, proje yönetimi ve mühendislik hizmetlerimiz ile sizlerin yanındayız.

Image is not available

Firmamız Kurum ve Kuruluşların ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla yönetim sistemlerinde sahip olduğu tecrübesini kullanarak entegre yazılım ürünlerimizle sizlerin yanınızdayız.

previous arrow
next arrow
Slider
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

 

belgelendirme
 
  

          Ana Sayfa > Hizmetlerimiz > Ürün Belgelendirme Danışmanlığı > Gost-K Belgesi (Kazakistan)

  GOST-K BELGESİ (KAZAKİSTAN)

GOST-K Belgesi, Kazakistan Devlet Sertifikasyon ve Metroloji Kurumu (KAZMEMST) eliyle yetkilendirilmiş kuruluşlarca verilmektedir. Bu belge, ülkeye giriş yapan ürünlerin büyük bir kısmı için alınması zorunlu olan bir belge olmakla beraber, aynı zamanda iç pazardaki toptan ve perakende ticareti önemli miktarda kolaylaştıran, adeta ürüne prestij kazandıran bir özellik de taşımaktadır.

GOST-K Belgesi çeşitleri aşağıdaki gibidir:

Tek Seferlik (Parti Bazında) Sertifika: Bu belge tipinde Kazakistan'dan ithalatçı bir firma ile satış sözleşmesi yapmanız gerekmektedir. Belge üzerinde üretim yeri, ithalatçı firma, ana sözleşme tarih ve numarası bilgileri ve ürünün G.T.İ.P. numaraları yer almaktadır. Bu belgelerin kullanımı yalnız tek bir ithalatçı firma için sadece bir defaya mahsustur.

1 Yıllık Seri Üretim Belgesi:

Sadece numune ve dökümanların incelenmesi sonucu, uzman ziyareti yapılmadan 1 yıllık süre için verilen belgelerdir. Bu belgelerin 1 yıl sonra güncellenmesi gerekmektedir.

3 Yıllık Seri Üretim Belgesi:

Uzman ziyareti yapılarak 3 senelik seri üretim için verilen belgelerdir. Bu belgeler alındıktan sonra 3 yıl boyunca bütün gümrük işlemleri ve ürün satışları için geçerlidir. 3 Yıllık GOST-K Belgesi için her yıl, yıllık inceleme yapılması gerekmektedir.